Müügitingimused

Veebipoe knopknop.ee (edaspidi Veebipood või E-pood) omanik on Full Frontal OÜ (registrikood 11530853), juriidilise aadressiga Kaupmehe 17/1-7, 10114, Tallinna linn, Harju maakond, Eesti Vabariik, kontakttelefoniga +37253534770, kontaktaadressiga pood@knopknop.ee.

Müügilepingu kehtivus, kauba- ja hinnainfo

Müügitingimused kehtivad Veebipoest kaupade ostmisel. Müügitingimused kehtivad kõigi isikute suhtes (edaspidi Ostja), kes ostavad Veebipoest aadressil www.knopknop.ee ning sõlmivad e-poest kauba ostmiseks ostu-müügilepingu. Veebipoest tellimust sooritades ja kauba eest tasudes kinnitab ostja, et on tutvunud müügitingimustega ning annab neile oma nõusoleku. Veebipoel on õigus ühepoolselt tingimusi muuta ja täiendada, muudatusi kajastatakse Veebipoe veebilehel. Tingimustele lisaks kehtivad Veebipoes Eesti Vabariigis kehtivad seadused.

Veebipoest www.knopknop.ee saab osta Veebipoes kuvatud tooteid.

Kõik Veebipoes esitatud hinnad on eurodes. Veebipoel on õigus Veebipoes kuvatavaid hindasid igal ajal muuta. Kampaaniate soodushindade puhul on tootelehel ära toodud nii uus hind kui ka mahakriipsutatult vana hind. Juhul, kui ostja on tellimuse esitanud enne hindade korrigeerimist, kehtib talle tellimuse vormistamise hetkel kehtinud hind. Ostjal puudub õigus nõuda hinnavahe kompenseerimist.

Veebipoes müüdavate toodete hinnad on märgitud toodete juurde. Hinnale lisandub tasu kauba kättetoimetamise eest, mis sõltub ostetava kauba kabariitidest, ostja asukohast ning kättetoimetamise viisist. Kättetoimetamise tasu kuvatakse ostjale tellimuse vormistamisel.

Teave kauba kohta on esitatud Veebipoes vahetult kauba juures.

Tellimuse vormistamine

Tellimuse sooritamiseks valib ostja välja sobiva toote ning lisab selle ostukorvi. Tellimuse vormistamiseks tuleb täita nõutud ja vajalikud andmeväljad ning valida sobiv pakiautomaat või postkontor, kuhu tooted kohale toimetatakse. Seejärel kuvatakse ekraanile kauba ja saatmiskulude summa, mille saab tasuda turvaliselt läbi järgnevate makseviiside: 
Eesti pangalingid: Swedbank, SEB, Luminor, LHV, Coop Pank, Revolut;
Kaardimaksed: Visa/Mastercard deebet- ja krediitkaardid;
Elektronraha: PaySera; 
Arve alusel: enne tellimuse esitamist palume ühendust võtta e-posti aadressil pood@knopknop.ee, seejärel koostame ja saadame ostjale arve, mille saab tasuda pangas tavapärase pangaülekandena.

NB! Pangalingiga tasumisel vajutada kindlasti panga lehel nupule „Tagasi kaupmehe juurde“.

Makseid vahendab “Paysera LT”, UAB, registreerimiskood 300060819. Tasumine toimub väljaspool Veebipoodi turvalises keskkonnas – pangalingiga tasumisel vastava panga turvalises keskkonnas ja deebet- või krediitkaardiga tasumisel PaySera turvalises keskkonnas. Veebipoel puudub ligipääs ostja panga ja deebet- või krediitkaardi andmetele. Veebipoe omanik on isikuandmete vastutav töötleja ning edastab maksete teostamiseks vajalikud isikuandmed volitatud töötleja PaySera-le.

Leping jõustub alates tasumisele kuuluva summa täies ulatuses laekumisest Veebipoe arvelduskontole. Ostjale saadetakse ka e-postiga kinnitus tellimuse tegemisest.

Kui tellitud kaupa ei ole võimalik tarnida seoses kauba lõppemisega või muul põhjusel, teavitatakse sellest ostjat esimesel võimalusel ning tagastatakse tasutud raha (sh kauba kättetoimetamise kulud) viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul teate saatmisest.

Kohaletoimetamine ja tarneajad

Kaupu saadetakse Eesti Vabariigi piires.

Tellimus edastatakse kas ostja poolt valitud sihtkohta (pakiautomaati). Ostja vastutab tellimuse täitmiseks vajalike esitatud andmete õigsuse eest. Kauba kättesaamiseks on ostjal järgnevad valikud: Omniva (Eesti Post) pakiautomaadid või Itella Smartpost pakiautomaadid.

Kauba saatmiskulud kannab ostja, kui ei ole eraldi välja toodud, et saatmiskulud kannab Veebipood. Kui saatmiskulud kannab ostja on vastav hinnainfo kuvatud saatmisviisi juures.

Veebipoest ostetud kaup komplekteeritakse üldjuhul / kaup antakse kauba vedajale üle 1-2 tööpäeva, erandkorras (nt tulenevalt tellimuste suurest arvust) 2-4 tööpäeva jooksul pärast tellimuse esitamist ja tooted jõuavad üldjuhul ostja määratud sihtpunkti 2-6 tööpäeva jooksul alates müügilepingu jõustumisest. Erandlikel juhtumitel on õigus kaup kohale toimetada kuni 45 kalendripäeva jooksul.

Veebipoe tellimused komplekteeritakse / kaup antakse kauba vedajale üle tööpäevadel, st vahemikus esmaspäev – reede.

Taganemisõigus

Pärast tellimuse kättesaamist on ostjal õigus Veebipoes sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul.

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

Taganemisõigus ei kehti ostja poolt rikutud toodetele.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks peab kaup olema uus, kasutamata ja originaalpakendis. Tellitud kaupa ei tohi kasutada muul viisil, kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil, nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Kui kaupa on kasutatud muuks otstarbeks, kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks või sellel on kasutamise või kulumise märke, on Veebipoel õigus alandada tagastatavat tasu vastavalt kauba väärtuse vähenemisele.

Kauba tagastamiseks tuleb esitada kauba ostmisest taganemise avaldus ja saata see e-posti aadressile pood@knopknop.ee hiljemalt 14 päeva jooksul kauba kättesaamisest. Tagastamisavaldus peab sisaldama ostja nime, tellimuse esitamise kuupäeva, tellimuse numbrit ja ostja kontakte (e-posti aadress ja telefoninumber).

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga toode). 

Tellimuse osalise tagastamise korral kuulub tagastamisele ainult tagastatava toote (täis- või osa)summa ja mitte ostu sooritades tasutud transpordikulu.

Pärast 14-päevase tagastusõiguse möödumist, ei hüvitada tellimuse (sh osalise) tagastamisele kuluvat transpordikulu.

Ostja peab kauba tagastama avalduse esitamisele järgneva 14 päeva jooksul või esitama tõendi, et ta on eelnimetatud perioodi jooksul kauba üle andnud kauba vedajale.

Veebipood tagastab tagastatava kauba kättesaamisel ostjale viivitamata, kuid mitte hiljem kui 14 päeva möödumisel arvates taganemisavalduse saamisest, kõik ostjalt lepingu alusel saadud tasud.

Veebipood võib keelduda tagasimaksete tegemisest seni, kuni on lepingu esemeks oleva asja tagasi saanud või kuni ostja on esitanud tõendid, et on asja tagasi saatnud, sõltuvalt sellest, kumb toimub varem.

Kui ostja on sõnaselgelt valinud Veebipoe pakutud kõige odavamast tavapärasest asja kättetoimetamise viisist erineva kättetoimetamise viisi, ei pea Veebipood tarbijale tagastama kulu, mis ületab tavapärase kättetoimetamise viisiga seotud kulu.

Veebipoel on õigus taganeda müügitehingust ning nõuda ostjalt tagasi kaup, kui kauba hind Veebipoes on eksituse tõttu märgitud oluliselt alla kauba turuhinna.

Veebipood ei vastuta puuduste eest, mis on tekkinud pärast kauba üleandmist ostjale.

Vaidluste lahendamine

Kui ostjal on Veebipoe osas pretensioone, tuleb need saata e-kirjana aadressile pood@knopknop.ee.

Veebipood vastab ostja esitatud kaebusele kirjalikult või kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 15 päeva jooksul vastavalt Tarbijakaitseseadusele, mille leiad siit (link).

Kui ostja ja Veebipood ei suuda lahendada vaidlust kokkuleppe teel, siis on ostjal võimalik pöörduda Tarbijavaidluste komisjoni poole. Menetlustingimustega saab tutvuda ning avaldust esitada siin (link). Tarbijavaidluste komisjoni pädevuses on lahendada ostja ja Veebipoe vahel sõlmitud lepingust tulenevaid vaidlusi. Ostja kaebuse läbivaatamine komisjonis on tasuta.

Ostja võib pöörduda ka Euroopa Liidu tarbijavaidlusi lahendava platvormi poole.

Vastutus ja vääramatu jõud

Veebipood vastutab ostja ees ning ostja vastutab Veebipoe ees teisele poolele käesoleva lepingu tingimuste rikkumisega tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.

Veebipood ei vastuta ostjale tekitatud kahjude eest või toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida

Veebipood ei saanud mõjutada ning mille saabumist Veebipood ei näinud ette ega võinud ette näha (vääramatu jõud).

Veebipood ei vastuta toote kadumise või kahjustumise eest, mis on toimunud pärast toote üleandmist vedajale.

Veebipood vastutab ostja eest toote müügihinna ulatuses. Veebipood ei võta vastutust puudusega toodete poolt tekitatud kahjude eest nagu vara või informatsiooni kahjustumine, käibe või kasumi kaotamine.

Privaatsus ja isikuandmete töötlemine

Veebipoe kasutamise ning lehel püsimisega annab ostja selge ja teadliku nõusoleku Veebipoele enda isikuandmete töötlemiseks ning parima veebikogemuse tarbeks vajalike küpsiste kasutamiseks käesolevas lepingus sätestatud tingimustel.

Veebipoele teatavaks saanud isikuandmed kantakse kliendiregistrisse ning kasutatakse müügiteenuse osutamiseks ja toodete pakkumiseks. Veebipood saadab ostjale uudiskirju ning pakkumisi ostja e-maili aadressile ainult juhul, kui ostja on selleks avaldanud soovi sisestades www.knopknop.ee veebilehel enda e-posti aadressi ning andnud teada oma soovist otsepostituse teadete saamiseks.

Ostjal on igal ajal võimalik loobuda e-postile saadetavatest pakkumistest ja uudiskirjadest andes sellest teada e-kirja teel või järgides pakkumisi sisaldavas e-kirjas toodud juhiseid. Samuti on ostjal õigus igal hetkel küsida infot Veebipoe poolt kogutavate andmete kohta.

Ostja isikuandmeid, mis on vajalikud kauba kätte toimetamiseks, edastatakse kulleriteenust osutavale ettevõttele üksnes hädavajalikus ulatuses. Isikuandmete kaitse on tagatud kõigi seadusest tulenevate turvameetmetega. Veebipood kohustub mitte edastama registreeritud isikuandmeid kõrvalistele isikutele või kasutama isikuandmeid seaduse või käesoleva lepinguga vastuolus.

Veebipoe ostukeskkond on turvaline, Veebipoes on kasutusel turvalise makse süsteem, mis ei võimalda tegeleda kaardipettustega.

Detailsemat ülevaadet Veebipoe privaatsustingimustest saad lugeda siit.

Tingimuste muutmine

Veebipoel on õigus Veebipoe arengust tulenevalt ning Veebipoe parema ja turvalisema kasutamise huvides käesoleva lepingu tingimusi ja hinnakirja muuta ning täiendada.

Tingimuste ja hinnakirja muudatused ning täiendused jõustuvad vastava muudatuse või täienduse avaldamisest internetileheküljel www.knopknop.ee. Kui ostja edastas oma tellimuse enne tingimuste muudatuste jõustumist, kohaldatakse Veebipoe ja ostja vahel tekkinud õigussuhtele ostja poolt tellimuse edastamise ajal kehtinud tingimusi, v.a kui seaduses või käesolevat lepingu tingimustes on ette nähtud teisiti.

Shopping Cart